Регулярне заняття фізичними вправами (мінімум один раз на тиждень не менше 30 хвилин) знижує ризики багатьох хронічних захворювань, таких як хвороби серця, інфаркти, діабет, онкологічні захворювання, ожиріння, розлад психічної системи та інші.
В Україні лише 12% дорослого населення регулярно займається спортом. Для порівняння, в середньому в країнах ЄС цей показник складає 42%, а в Швеції, яка займає за цим показником перше місце в Європі, - 69%.
Причиною цього є радянська модель управління, де більшість коштів витрачається на спорт високих досягнень.
Аналіз
Дослідження було проведено в 2018 році разом із U Sport та за підтримки Ярослава Пригари.
В десяти районах Києва в квартирних інтерв'ю взяли участь 1003 жителі міста. З яких 539 жінок і 464 чоловіків, що відповідає гендерному розподілу в місті.
Згідно з результатами опитування - спортом в Києві (мінімум 30 хвилин один раз на тиждень) займається 45% населення. Найбільше у віці 18-29 років, перевагу надають самостійним заняттям у приватних спортивних клубах. Найпопулярнішими видами спорту є фітнес, легка атлетика (біг), футбол, плавання та велоспорт.
З тих, хто займається спортом, найвищий показник в сегменті 19-29 років - 65%, а найменший 60+ - 19%. Лише 9% серед опитувачів приймають участь у змаганнях, це переважно футбольні ліги, забіги та турніри.
63% респондентів задоволені або повністю задоволені умовами для заняття спортом. Серед тих, хто не задоволений, 80% вважають основною проблемою - нестачу спортивної інфраструктури.
Сімейний стан та діти
Більша половина опитувачів одружені чи заміжні. Цікаво, що після одруження відсоток жителів, що займаються спортом, знижується. У 52% є діти, переважна кількість яких, ходить до приватних спортивних клубів та займаються з тренером, як і їхні батьки.
Логістика та бюджет
В середньому, на спорт витрачають 1000 гривень в місяць та обирають місця занять поблизу дому:
Активна група
Всіх жителів, що займаються спортом (45%), ми поділили на дві групи:
31% - займаються активним спортом
14% - лише зарядка та турнік
Серед групи, що займається активним спортом, найпопулярніші: фітнес, футбол, плавання та легка атлетика.
Executive summary
Загалом, всіх респондентів можна розділити на 8 груп:
24%
не займаються, у шлюбі, є діти
19%
займаються, не в шлюбі, без дітей
15%
займаються, в шлюбі, є діти
13%
не займаються, не в шлюбі, без дітей
9%
не займаються, не в шлюбі, є діти
8%
не займаються, в шлюбі, без дітей
7%
займаються, в шлюбі, без дітей
4%
займаються, не в шлюбі, є діти
Якість та кількість міської спортивної інфраструктури бажає кращого, через це більшість жителів змушені обирати дорогі приватні спортивні клуби.
Основними проблемами спорту в місті є:
1
80%
Недостатня кількість інфраструктури, майданчиків, басейнів, футбольних полів та велодоріжок
2
10%
Якість та стан наявної інфраструктури
3
10%
Висока ціна приватних спортивних клубів та відсутність доступних, безкоштовних можливостей
Модель управління спортом в Україні потребує змін.
Змістити акцент зі спорту високих досягнень на аматорський, реформувати управління, забезпечити сучасну вуличну інфраструктуру, розвивати клубну спортивну культуру з лідерами думок та менеджерами.
В 2017 наша команда розробила стратегію розвитку спорту в місті Маріуполь, основною ціллю якої стала популяризація масового спорту - спорт для всіх. За 4 роки ситуація значно покращилась, разом з містом ми розробили новий бренд, спортивну карту Маріуполя, оновили організаційну структуру, допомогли у створенні методички з практичними рекомендаціями.