Залишити заявку
Проєкти
Хто ми
Як працюємо
Бібліотека
Контакти
Вакансії
Альбом безбар'єрних рішень.
Розділ 1. Подвір'я та ґанки
2021
BigCity
Lab
Альбом безбар'єрних рішень – практичний посібник, який рекомендує та на прикладах ілюструє, як міське середовище може бути дружнім до різних користувачів, зокрема й батьків з маленькими дітьми, літніх людей, людей з інвалідністю. Він створюється разом із архітекторами, спеціалістами у сфері будівництва, науковцями у сфері людського різноманіття, представниками громадянського суспільства та маломобільних груп населення.

Перший розділ Альбому розкаже, якими мають бути доступні ґанки та подвір'я. Зокрема, збере у типових рішеннях для нового будівництва та наявного простору окремі об'єкти та вимоги до них, такі як висота поручня для сходів чи пандусу або які необхідні функції на дитячому майданчику. Також у цьому розділі підібрані приклади альтернативних підходів з міжнародних посібників з посиланнями на них, є зручна добірка посилань на державні будівельні норми та стандарти до кожного сценарію.

Альбом, зокрема, стане у нагоді архітекторам, проєктувальникам, будівельникам, замовникам, держслужбовцям, активістам та тим, хто опікується рівнем якості реалізації просторів. Альбом має відкритий код, а відтак — відкритий до вдосконалення.

Залишити свої коментарі
ЗАВАНТАЖИТИ
Альбом безбар'єрних рішень створюється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар'єрів». Проєкт реалі- зується громадською організацією «Безбар'єрність» спільно з Міністерством розвитку громад та територій України у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії.

Розробником Альбому безбар'єрних рішень виступає урбан-бюро Big City Lab.